Bitcoin ile Taksi Plakası almak mümkün mü?

13-04-2021

Tüm dünyada yaşanan Bitcoin çılgınlığı Türkiye’de de geniş bir alıcı kitlesi buluyor. Peki Taksi Plakası Fiyatları kripto paralardan etkileniyor mu?

3 Ocak 2009'da hayata geçen ve toplam arzı 21 milyonla sınırlandırılan Bitcoin, her geçen gün tüm dünyadaki popüleritesini arttırıyor.

 

22 Temmuz 2013 tarihi itibarıyla dolaşımdaki Bitcoin'lerin toplam değeri 1.2 milyar dolar seviyesindeyken, bu gün ise 1trilyon doların üzerinde bir değere sahiptir. Güncel olarak üretilmiş toplam bitcoin miktarı 18.443.043 seviyesine ulaşmıştır.

 

Bitcoin ile İlk alışveriş; 22 Mayıs 2010 tarihinde 10.000 Bitcoin karşılığında pizza alımı ile gerçekleşmiştir. Bu günlerde ise bir adet Bitcoin 60 bin dolar civarlarında işlem görmektedir.

 

Bu gün dünyada PayPal, Tesla gibi pek çok dev Bitcoin ile ödeme kabul eder hale gelmiştir. Türkiye’de de bununla ilgili altyapı çalışmaları hızla ilerlemektedir.

 

Ülkemizde taksi plaka fiyatının belirsizliğini koruduğu son aylarda, Bitcoin ile Taksi Plakası almanın resmi olarak ne zaman mümkün olacağı henüz netleşmemiştir.

 

Ancak Bitcoin tüm dünyada bu denli kabul görürken, Türkiye’de de bu alışverişin gerçekleşmesi çok da uzun zaman almayabilir.

Bloğumuzu beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşabilirsiniz.
Dolar mı Taksi Plakası mı?
Dolar mı Taksi Plakası mı?
Yeni taksi açıklaması sonrası taksi plakası fiyatları
Yeni taksi açıklaması sonrası taksi plakası fiyatları
İstanbul’da taksi sayısı artacak mı?
İstanbul’da taksi sayısı artacak mı?

Mail grubumuza Katılın