Koronavirüs bitince taksilere ne olacak ?

04-04-2020

Corona virüsü tüm dünyada sosyal hayatı ve iş hayatını durma noktasına getirirken, Türkiye’de taksiciler de bundan etkileniyor. Peki korona virüsü sonrası taksicileri nasıl günler bekliyor?

Dünya çapındaki Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ‘un en büyük etkisi bizleri izole bir hayata zorlamak oldu. Topluluklardan uzaklaşıp evlerimize kapandık ve pek çok alışkanlığımızdan uzak durmaya başladık.

 

Günlük yaşantımızdaki en büyük alışkanlıklarımızdan biri olan seyahat, ulaşım, bir yerden bir yere gitme eylemlerimiz de bundan etkilendi. Toplu taşımadan uzak durmak gibi. Bu durumda kişiye özel seyahat şekli  olan taksi ile yolculuk ön plana çıkarken, zorunlu bazı düzenlemer ile taksiler ve taksiciler de yeni düzeden etkilendi.

 

Peki bu küresel çaptaki koronavirüs salgını geçtikten sonra nasıl bir hayatımız ve alışkanlıklarımız olacak? Mesela, seyahat tercihlerimiz nasıl olacak? Bir süre toplu taşımadan uzak durup, taksi ile işe gitmeyi ya da gün içindeki seyahatlerimizde taksileri mi tercih edeceğiz?

 

Diliyoruz ki, dünyayı saran bu sorundan en kısa sürece kurtulmayı başarıp, bu soruların yanıtını hep birlikte göreceğiz.

Bloğumuzu beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşabilirsiniz.
Bitcoin ile Taksi Plakası almak mümkün mü?
Bitcoin ile Taksi Plakası almak mümkün mü?
Yeni taksi açıklaması sonrası taksi plakası fiyatları
Yeni taksi açıklaması sonrası taksi plakası fiyatları
İstanbul’da taksi sayısı artacak mı?
İstanbul’da taksi sayısı artacak mı?

Mail grubumuza Katılın