Koronavirüse karşı sürücüsüz taksi mi geliyor?

14-04-2020

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) tüm dünyada etkisini sürdürürken, bilim insanları sürdürülebilir bir yaşam için çözümler arıyor.

 

Koronavirüsün etkisini yitireceği dönem üzerinde çeşitli tahminler yapılıyor. Genel kanı, hava sıcaklıklarını artışıyla etkisinin azalacağı yönünde. Bilim insanları da, corona virüsü daha hızlı etkisizleştirmenin yollarını arıyor. Tüm dünya, bu pandemi (salgın) sürecinin bir an önce bitmesini bekliyor.

 

Peki koronavirüs sonrası, günlük yaşamda en önemli seyahat alışkanlıklarımız biri olan taksiler değişime uğrayacak mı?

 

 

Uzunca bir süredir sürücüsüz araç ya da diğer adıyla tam otonom sürüş testleri uygulanıyor. Tesla, Google, Yandex, Uber gibi pek çok dev bu konuda çalışmalar yapıyor. Yolcu dışında başka bir canlı ile sosyal temasın önüne geçilen bu uygulama ne kadar ilgi görecek?

 

O alıştığımız ve sevdiğimiz “taksi şoförü ile gündemin geyiklerini” yapmadan durabilecek miyiz? Direksiyonda bir insan görmeden “taksi yolculuğunun sıcaklığını” hissedebilecek miyiz?..

 

Belki de henüz erken bunları düşünmek için, ama şunu anladık ki artık koronavirüsü bundan böyle pek çok alışkanlığımızı değiştirecek…

Bloğumuzu beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşabilirsiniz.
Bitcoin ile Taksi Plakası almak mümkün mü?
Bitcoin ile Taksi Plakası almak mümkün mü?
Yeni taksi açıklaması sonrası taksi plakası fiyatları
Yeni taksi açıklaması sonrası taksi plakası fiyatları
İstanbul’da taksi sayısı artacak mı?
İstanbul’da taksi sayısı artacak mı?

Mail grubumuza Katılın