Yeni taksi açıklaması sonrası taksi plakası fiyatları

18-07-2020

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İBB olarak 5 bin taksiyi kiraya vereceklerini açıklamasının ardından taksi plaka fiyatlarında düşüş yaşandı.

 

Koronavirüs pandemisi döneminde zaten zor günler geçiren ticari taksi piyasası, İmamoğlu’nun açıklaması ile farklı bir bekleyişe  girdi.

 

Açıklamanın ardından, taksi plakası fiyatlarında yüzde 10’ dan fazla bir oranda düşüş yaşanırken, Bağcılar Oto Center'daki galericiler taksi piyasasında bir kargaşa yaşandığını belirtiyor.

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu geçen ay yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak 5 bin taksiyi kiraya vereceklerini , yeni sistemin tek kıyafet ve üç vardiya sistemine göre çalışılma ve İstanbulkart ile yapılabileceğini belirtmişti.

 

Karar taksici esnafı desteklenmezken, bu açıklamanın ardından plaka fiyatlarında dalgalanma yaşanmaya başladı.

 

Bu süreçten bu güne ticari taksi plakası fiyatlarında bir belirsizlik yaşandığı görülüyor. Gerek galericiler, gerek ise plaka sahipleri ve taksici esnafı bu belirsizlikten genel olarak rahatsız.

 

Özellikle İstanbul’da önemli bir yatırım aracı olan taksi plakası ve ticari plaka sektöründe bu karmaşanın bir an önce sona erip, yatırımcıların ve işletmelerin önünü görebilmesi büyük önem arz ediyor.

Bloğumuzu beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşabilirsiniz.
Dolar mı Taksi Plakası mı?
Dolar mı Taksi Plakası mı?
Bitcoin ile Taksi Plakası almak mümkün mü?
Bitcoin ile Taksi Plakası almak mümkün mü?
İstanbul’da taksi sayısı artacak mı?
İstanbul’da taksi sayısı artacak mı?

Mail grubumuza Katılın